...

FizjoKinetic

PIERWSZA WIZYTA U FIZJOTERAPEUTY

WYWIAD

Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu medycznego, który jest niezbędny do rozpoczęcia terapii. Bardzo ważne jest powiadomienie fizjoterapeuty o wcześniej przebytych chorobach, urazach, operacjach.

BADANIE

Po wywiadzie przechodzimy do badania. Fizjoterapeuta manualnie bada narząd ruchu oraz wykonuje specjalne testy w różnych pozycjach ciała, umożliwiające ustalenie nieprawidłowości napięcia mięśniowo-powięziowego, postawy ciała lub ruchomości stawów. Szczegółowa diagnostyka pozwala określić przyczynę dolegliwości i rozpocząć najskuteczniejszą metodę terapii.

DOKUMENTACJA MEDYCZNA

Zabierz ze sobą dokumentację medyczną (jeżeli posiadasz) taką jak: opisy i płyty CD (MRI, TK, USG, RTG), wypisy ze szpitala, badania laboratoryjne itp.

WYGODNY STRÓJ

Ubierz się wygodnie – sportowy strój i wygodna bielizna, pozwoli na swobodne wykonanie badania, a następnie przeprowadzenie terapii w komfortowych dla Ciebie warunkach.

CZAS TRWANA WIZYTY

Czas trwania pierwszej wizyty to 60 min. Nie spóźnij się. Podczas pierwszej wizyty wykonana zostanie ok 40-45 minutowa terapia.

ILE CZASU ZAJMIE LECZENIE

Plan terapii ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta i zależy on od danej dolegliwości i jej stopnia zaawansowania. Zazwyczaj potrzeba od 3 do 6 terapii wykonywanych raz w tygodniu w celu zaakceptowania nowych bodźców przez organizm. Jako pracę domową pacjent otrzymuje zestaw ćwiczeń w celu podtrzymania efektów terapii i zabezpieczenia się na przyszłość przed podobnym urazem.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.