...

FizjoKinetic

PIERWSZA WIZYTA U FIZJOTERAPEUTY

Ważne informacje o tym jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty

Jeżeli to Twoja pierwsza wizyta u fizjoterapeuty, to możliwe, że zastanawiasz się czego możesz spodziewać się na miejscu. 

Jeżeli masz już jakieś doświadczenie z wizytami u fizjoterapeuty, to możesz się zastanawiać, czy ta wizyta będzie podobna do tych poprzednich. 

Wszystkie z Twoich obaw są uzasadnione, dlatego poniżej znajdziesz wszystkie informacje dotyczące tego jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty w gabinecie fizjoterapii i masażu – FizjoKinetic.

Jeżeli jednak okazałoby się, że poniżej nie znajdujesz odpowiedzi na swoje pytania to skontaktuj się ze mną pod nr telefonu 604 177 828 lub mailowo – fizjokinetic@gmail.com.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta to moment, w którym się poznajemy. Wierzę, że praca w miłej atmosferze przekłada się również na efekty terapii. Zależy mi również, aby w moim gabinecie pacjenci czuli się swobodnie, dlatego zachęcam do przygotowania się w odpowiedni sposób. 

Wywiad

Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu medycznego, który jest niezbędny do rozpoczęcia terapii. Bardzo ważne jest powiadomienie fizjoterapeuty o wcześniej przebytych chorobach, urazach, operacjach.

Badanie

Po wywiadzie przechodzimy do badania. Fizjoterapeuta manualnie bada narząd ruchu oraz wykonuje specjalne testy w różnych pozycjach ciała, umożliwiające ustalenie nieprawidłowości napięcia mięśniowo-powięziowego, postawy ciała lub ruchomości stawów. Szczegółowa diagnostyka pozwala określić przyczynę dolegliwości i rozpocząć najskuteczniejszą metodę terapii.

Dokumentacja medyczna

Zabierz ze sobą dokumentację medyczną (jeżeli posiadasz) – pomoże to w planowaniu terapii :

  • diagnostyka obrazowa: opisy i płyta CD (MRI, TK, USG, RTG)
  • wypis ze szpitala 
  • badania laboratoryjne

Wygodny strój

  • Ubierz się wygodnie – sportowy strój i wygodna bielizna, pozwoli na swobodne wykonanie badania.
  • Osoby z długimi włosami – spinka / gumka do włosów
  • Kobiety – stanik najlepiej rozpinany na plecach umożliwi pracę na całym kręgosłupie (o ile zgłaszasz się z problemami z kręgosłupem)

Czas trwania wizyty

  • Czas trwania pierwszej wizyty to 60 min
  • Nie spóźnij się 
  • Podczas pierwszej wizyty wykanana zostanie ok 40-45 minutowa terapia 

Ile czasu zajmuje leczenie ?

Plan terapii ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta i zależy on od danej dolegliwości i jej stopnia zaawansowania. Zazwyczaj potrzeba od 3 do 6 terapii wykonywanych raz w tygodniu w celu zaakceptowania nowych bodźców przez organizm. Jako pracę domową pacjent otrzymuje zestaw ćwiczeń w celu podtrzymania efektów terapii i zabezpieczenia się na przyszłość przed podobnym urazem.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.